26.1.2013

Přikrmování zvěře

Dnes jsme se opět vydali do lesa ke krmelcům. Jako vždy jsme měli sraz po obědě u knihovny. Bylo příjemné počasí, slunečno, teplota kolem nuly a tak jsme mohli vyrazit. Do krmelců jsme dnes doplnili pouze dužnaté krmivo, protože vše ostatní v krmelcích bylo a mohli jsme se věnovat pouze krátkému opakování znalostí. Pustili jsme si nějaké hlasy zvěře, aby se dětem lépe dostaly do paměti a také jsme si zopakovali několik známých stále dokola se opakujících otázek.

Přece jen je potřeba si stále dokola tyto věci opakovat, protože se nám to bude na soutěžích v letošním roce hodit. Vzhledem k tomu, že na okresní kolo Zlaté srnčí trofeje budou moct jet z každého kroužku jen Ti nejlepší, záleží na každém, jak přistupuje k tomu co v kroužku děláme a co si chce zapamatovat. Naštěstí okresní kolo nebude jedinou soutěží, které se budou děti moct zůčastnit. Budeme dělat také svoji soutěž o postup právě na okresní kolo a poté soutěž v rámci dětského dne a snad budeme i pozváni od některého z dalších kroužků v okrese, na jejich místní soutěž. Alespoň jsme se tak na setkání vedoucích kroužků předběžně domlouvali.

Dnešní schůzka byla o něco kratší, ale alespoň jsme tolik nevymrzli jako minulý týden. Cestou jsme měli možnost vidět několik ochozů od srnčí zvěře a mnoho různých stop. Zpět ke knihovně jsme se vrátili chvíli po třetí hodině.