20.9.2012

Nový člen, myslivecká mluva - prase divoké, informace o černé zvěři, sobotní stavba krmelce - info

Dnešní schůzka byla poprvé v novém školním roce opět ve škole a hned jsme mezi námi přivítali nového člena našeho kroužku. Je jím Ondra Krejčí, který navštěvuje druhou třídu základní školy.

Na začátku schůzky jsme si rozdali papíry s divočákem a jeho popisem mysliveckou mluvou. Nejdříve jsme si vše vysvětlili a potom jsme si divočáka ukázali na interaktivní tabuli, kde ho děti popisovali každý zvlášť. Zapojil se i náš nový člen Ondra, který sice měl s popisem trošku problémy, ale není se co divit. Přece jen byl mezi námi poprvé, ale i tak se velmi dobře začlenil.

Dále jsme si s dětmi ukázali některé zajímavosti jako např. zub z vlka, dráp z medvěda, dlouhou ostruhu z bažanta královského nebo kelce z jelena. Také si děti prohlédli páráky a klektáky z divočáka, kůži z tchoře a srnčí parůžek, který si každý popsal mysliveckou mluvou.

Na závěr jsme se domluvili na sobotním dopoledni, kdy pojedeme do lesa stavět krmelec pro srnčí zvěř. Další schůzka tedy bude v sobotu 22.9.2012 v 9:00hod kdy se sejdeme na kolech u knihovny a společně odjedeme do lesa, kde bude naše společná akce probíhat.

Dnešním dnem ukončili členství Josef Souček a Jakub Souček.