24.12.2012

Vánoční přikrmování zvěře

Na štědrý den dopoledne jsme se s dětmi sešli, aby jsme zašli ke krmelcům přilepšit zvířátkům. Je to každoroční tradice a s kroužkem Poštolek jsme ji absolvovali již podruhé, což znamená, že jsme vstoupili do druhého roku trvání našeho kroužku. Jsme velmi rádi, že se nám kroužek povedlo přenést přes nástrahy, které se na začátku vyskytly a věříme, že druhý rok a roky následující budou už jen lepší.

V 9:00hod. dopoledne jsme měli sraz jako již tradičně u knihovny kde jsme se až na marody, kteří si vybrali nemoc zrovna na vánoce sešli a mohli jsme vyrazit ke krmelcům. Dokonce nám zůstalo i trochu toho sněhu a tak jsme se nemuseli brodit v blátě, které je pro naše podmínky bohužel více typické než zasněžená příroda.

Děti si vzali pro zvířátka spoustu dobrot a měli jsme co dělat, aby jsme všechno unesli. Měli jsme s sebou pytel s jetelinou, svazky letniny z javoru babyka, lípy a dubu, dále jsme zvířátkům donesli ječmen a kukuřici, kterou mají obzvlášť velmi rádi a také jsme nezapomněli s sebou přibalit i výborná jablíčka a mrkvičku. Jeden z našich členů dokonce v batůžku přinesl kamennou sůl. Než jsme došli ke krmelcům, měli jsme toho docela dost, ale krásně nazdobený krmelec, který po nás v lese zůstal, byl pro zvířátka večer určitě velmi příjemným překvapením. Aby jsme jim to ještě vylepšili, tak jsme jim část kukuřice i vyloupali a jablíčka s mrkvičkou nakrájeli.

Cestou zpět již byly děti značně unavené a byly zřejmě velmi rádi, že před dvanáctou hodinou jsme dorazili zpět domů, ale před štědrým večerem  mohli mít alespoň dobrý pocit z toho, že když budou doma rozbalovat dárky u stromečku, že u našeho krásně vyzdobeného krmelce jsou zvířátka, která si štědrý den díky nim užívají stejně jako oni.