20.12.2012

Poslední schůzka před vánoci - stopy zvěře, hry, soutěž

Na dnešní schůzce jsme se již neučili nic nového. Nejdříve jsme se podívali na dřevěná pexesa, která jsme nakoupili na výuku. Na těchto pexesech jsou stopy zvěře a tak jsme si řekli, která stopa patří kterému druhu. Vzhledem k tomu, že už děti byly myšlenkama spíše pod stromečkem, tak jsme to nějak nepřeháněli.

Poté co jsme prošli stopy zvěře, jsme si zahráli hru farma. Protože se dětem hra zamlouvala hráli mjsme dvakrát. Jednou vyhrál Honzík Hubl a podruhé jeho bratr Pepík.

Na závěr jsme si udělali opakování některých otázek. Aby to bylo pro děti zajímavější, byly rozděleny do tří skupin. V jedné byly holky Elenka, Simonka a Jolanka a v dalších dvou byli kluci. Štěpán O., Ondra, Pepa a Kuba byli v jedné skupině a Honza Hř., Honza Hu., Štěpán J,. a Pavel byli ve druhé skupině. Střídavě dostávala každá skupina otázky, které jsme již dříve probírali a družstvo, které vědělo nejvíce zvítězilo. Nakonec se rozhodlo pouze o třetím místě a to získalz holky, které více než soutěž zajímalo šminkování a proto nakonec až třetí... O vítězi se nakonec nerozhodlo, protože obě skupiny kluků získaly stejný počet bodů a tak jsme se rozhodli, že soutěž dokončíme na štědrý den cestou ke krmelci.   

Na štědrý den se sejdeme v 9:00hod. u knihovny a půjdeme udělat pěkné vánoce i zvířátkům.