24.5.2012

Hra lesní vzpomínání, určování větviček jehličnatých stromů, testík z myslivosti 5/2012

Dnes jsme jeli opět na kolech do lesa. Jeli jsme na místo zvané Ostrov. Je to místo, kde se vlévá řeka Žantlach do řeky Moravy. S dětmi i s koly jsme přešli přes Žantlach kde nebylo mnoho vody a došli jsme až na Ostrov.

Pro děti jsme měli připravenou hru Lesní vzpomínání. Rozdělali jsme prostěradlo a na prostěradlo jsme rozložili předem nasbírané listy a rostliny, celkem asi 12ks. Děti měly možnost si vše pořádně prohlédnout a potom jsme druhým prostěradlem vše řádně zakryli. Úkol zněl přinést pokud možno vše co viděly a vše správně pojmenovat. Hra to byla zajímavá, ovšem vzpomínání nebylo až tak jednoduché. Když jsme se asi po 20 minutách sešli mohli jsme začít s kontrolou. Děti byly šikovné a většinu listů a rostlin se jim podařilo přinést. S názvy byly místy problémy, ale vše jsme si nakonec řekli a děti snad opět získaly větší přehled. 

Poté jsme měli ještě nachystané větvičky z jehličnatých stromů a tak jsme si řekli, která patří k jakému stromu. Většinou s tím problémy nebyly, ale přece jenom je dobré si občas některé věci zopakovat. Nakonec jsme ještě probrali pár testových otázek a potom už jsme se chystali na cestu domů. Opět jsme se přebrodili přes řeku Žantlach a potom už jsme jeli polní cestou zpět.