9.6.2012

Výlet do Náměště na Hané - Oblastní výstava psů

V sobotu ráno jsme se vydali na Oblastní výstavu psů do Náměště na Hané. V 8:30hod. jsme měli sraz na vlakovém nádraží ve Štěpánově a vlak nám odjížděl v 8:45hod. Ráno jsme se probudili do deštivého počasí a nic nenasvědčovalo tomu, že by se počasí mělo nějak výrazně zlepšit. Ovšem jsme kroužek mladých přátel myslivosti a ochránců přírody a proto nás nemůže ani špatné počasí od zajímavé akce odradit. Na nádraží jsme se sešli všichni kdo chtěli jet a chybělo nám tedy pouze duo děvčat Elenka se Simonkou a Pavlík. V 8:45 jsme tedy nastoupili do vlaku a vydali jsme se na truc počasí do Náměště na výstavu. Vlakem ze Štěpánova jsme jeli pouze do Červenky, kde jsme přestoupili na motorák do Náměště. Cesta vlakem trvala něco přes hodinu a do Náměště jsme tedy dorazili krátce před desátou hodinou. Počasí bylo stále stejné, tedy deštivo a výhled na zlepšení byl stále v nedohlednu. Vytáhli jsme tedy deštníky a nepromokavé bundy a vyrazili jsme vstříc místnímu zámku, kde se výstava psů konala.

V krásném prostředí zámecké zahrady a jejího okolí bylo k vidění ve 12 kruzích celkem 556 psů různých plemen. Největší zastoupení zde měli jezevčíci, ohaři a čeští fousci. Ovšem k vidění tu bylo spoustu dalších více či méně známých plemen. Na začátku jsme si koupili zpravodaj, aby jsme měli přehled a mohli se lépe orientovat a potom už jsme začali obcházet jednotlivé kruhy. Tato výstava nám měla sloužit především k tomu, aby jsme se naučili poznávat některá plemena loveckých psů. Byla jen velká  škoda, že nám nepřálo více počasí. Přece jen za pěkného počasí by bylo vše jednodušší. Asi po poledni se počasí přece jen umoudřilo a přestalo pršet. Alespoň závěr výstavy jsme si tedy mohli vychutnat bez deštníků a v pohodě. Nejvíce se dětem na výstavě zamlouvala asi 3 a půl měsíční fenka foxteriéra Senzinka, se kterou se delší dobu mazlili.

Chvíli po půl druhé odpolední jsme se pomalu vydali zpět na vlakové nádraží, ze kterého nám jel ve 14:00hod. zpáteční vlak. Před nádražím jsme měli ještě chvíli čas a tak ho děti využily na hřišti, kde byla houpačka, skluzavka a prolízačky. Zpáteční cesta motorákem nám již utíkala rychle a v Července jsme opět přesedali na osobní vlak do Štěpánova. Krátce po třetí hodině jsme přijeli zpět. Byli jsme trošku unavení, trošku špinavý, ale především spokojení, že jsme si užili prima den i když počasí bylo opět proti nám.