2.2.2012

Nový znak, testík, myslivecké tradice

Na začátku děti dostaly na založení náš nový znak kroužku. Hned na to byl připraven testík, ve kterém mohly ukázat co vše se již naučily. Výsledky testu níže. Po ukončení testu jsme si prošli všechny testové otázky a řekli jsme si správné odpovědi.

Dále jsme si zkontrolovali zápisník a ten kdo ještě neměl doplněn vše potřebné, dostal za úkol si vše doplnit. Činnost za leden byla v zápisníku potvrzena. Dětem bylo vysvětleno co je to ohryz a také jsme si v zápisníku přečetli informace o soutěži ZST. Některé věci jsme sice nestihli, ale vše určitě doženeme až se dostaneme za příznivějšího počasí ven. V případě obnovy procvičíme stopy a také se naučíme poznávat sbírku větviček, kterou máme k dispozici.

Dnes jsme se neučili o žádném novém druhu zvěře, ale prošli jsme si některé věci z mysliveckých tradic. Naučili jsme se myslivecké pozdravy, řekli jsme si jak je pro myslivce důležitá myslivecká mluva, dále něco o mysliveckém odívání a také jaký je rozdíl mezi úlomkem a zálomkem. Děti se rovněž dozvěděly něco o loveckých signálech a také rozdíl mezi výloží a výřadem. Více informací se nám do dnešní dvouhodinovky nevešlo a budeme tedy pokračovat zase příště.

Na závěr byla ještě dětem předána tradiční křížovka od Ivči, která se dnes kvůli nemoci nemohla zúčastnit a také byli upozorněny, že každou sobotu dopoledne běží na programu ČT2 myslivecký pořad Tisíc let české myslivosti, na který by se mohly třeba i s rodiči dívat.   

Výsledky testu: maximální počet 30 bodů

- v kategorii 0 MŠ a 1tř. 

Lucie Zbořilová - 20 bodů

Josef Koutný - 12 bodů

- v kategorii A 2tř. - 5tř.

Elen Melcrová - 23 bodů

Štěpán Janečka - 23 bodů

Jakub Souček - 22 bodů

Alena Musilová - 17 bodů

- v kategorii B 6tř. - 9tř. 

Josef Souček -     27 bodů

Kryštof Novák -   26 bodů

Jan Hřivna -        23 bodů