14.4.2012

Sázení stromků

V sobotu ráno jsme se sešli téměř v kompletním složení, aby jsme jeli do lesa sázet stromečky. Sraz jsme měli v 7:45hod. Do lesa jsme přijeli v 8:15hod. a tam už na nás čekal pan Čundrle, který měl pro nás stromečky ( lípu srdčitou) nachystané. Zavedl nás na paseku, kde jsme měli sázet a řekl nám jak si to představuje. Potom už bylo vše na nás. 

Děti si s sebou vzaly kbelíky a měly za úkol počítat stromečky a připravovat nám je na sázení. Vzhledem k tomu, že se sešlo celkem 10 dětí, práce šla rychle od ruky. Aby si všichni vyzkoušeli jak se stromečky sází, tak se postupně střídali a každý si několik lip zasadil sám. Ani jsme se nenadáli a bylo půl dvanácté a pomalu jsme se museli chystat na odchod. Všem nám pěkně vyhládlo a už jsme se těšili na sobotní oběd. Přesto, že jsme sázeli jen asi tři hodiny, tak se nám podařilo zasadit celkem 700ks stromků. Tato akce se nám velmi povedla a dětem určitě přinesla i něco nového. Vyzkoušeli si, jaká je práce v lese a můžou hrdě říct, že každý sám zasadil několik našich národních stromů. Navíc jsme touto akcí získali celkem 1.120,-Kč pro náš kroužek.

Touto cestou bych chtěl velmi poděkovat Martinovi Janečkovi a Václavu Novákovi st., kteří s námi na tuto akci jeli a velmi nám při sázení pomohli. Určitě to nebyla poslední akce našeho kroužku a budu velmi rád, když se nás na nějaké příští akci sejde třeba i víc. Tato akce byla také zdokumentována a více si můžete prohlédnout ve fotogalerii.