12.4.2012

Příprava na soutěž o ZST

Dnešní schůzka měla být původně pracovní, měli jsme totiž naplánovanou jarní asanaci krmného zařízení. Ovšem vzhledem k počasí, které nám poslední dobou vůbec nepřeje a opět nám tedy pršelo jsme se sešli ve škole.

Tato schůzka byla nakonec pojatá jako příprava na soutěž o Zlatou srnčí trofej. Společně s dětmi jsme se učili poznávat rostliny, kdy měly děti za úkol přiřadit k jednotlivým rostlinám na obrázcích správné názvy. Nakonec jsme si vše prošli společně a opravili jsme si chyby. Dále jsme se učili poznávat plemena loveckých psů, plody stromů, jednotlivé druhy zvěře, myslivecká zařízení a trofeje z různých druhů zvěře. Bylo to uděláno zábavnou formou a tak se zdálo, že to děti docela bavilo. Když jsme si všechno prošli, tak jsme si společně udělali jeden testík, kde byly zaznačeny správné odpovědi, aby se děti trošku zdokonalily.

Na závěr jsme si zahráli hru na farmu, ve které byl nejúspěšnější Pavlík, který pro sebe získal všechna zvířata z farmy a stal se tak vítězem. Na dnešní schůzce jsme si také rozdali nová trička s naším logem Poštolek a věříme, že nám tyto trička přinesou hodně štěstí při soutěžích kterých se budeme účastnit. Myslím, že dnešní schůzka byla velmi poučná a že se na ní děti dozvěděly spoustu nových věcí.

V příštím týdnu nám už snad počasí dovolí jít ven a konečně provézt asanaci krmného zařízení, aby jsme měli vše v pořádku tak jak to má na jaře být. A tuto sobotu se snad také ještě sejdeme v lese při akci sázení stromků. Vše bude záležet na počasí...