1.3.2012

Kontrola testu a doplňovačky, křížovka s odměnou, Jelen sika, pořad z cyklu Tisíc let české myslivosti

Dnešní schůzka začala kontrolou doplňovačky, kterou děti minulý týden dostaly na vyplnění domů. Celou doplňovačku jsme si prošli a doplnili si co kdo neměl. Dále jsme si udělali kontrolu záznamů pozorování zapsaných v zápisníku a kdo neměl dostal za úkol nakreslit nebo nalepit obrázek s motivem února.

Jako další úkol nás čekala kontrola a zodpovězení správných odpovědí v testu z minulé schůzky. Chyby se našli a proto bylo důležité si tyto otázky zopakovat. Myslím, že jsme to vzali zodpovědně a určitě příště budeme zase o něco chytřejší.

Dále jsme si udělali soutěž, kde měly děti nachystanou křížovku a vítěz v každé kategorii získal sladkou odměnu. Nebylo to jednoduché, ale děti se snažili a většinou na všech 21 otázek odpověděli správně. Vítězem starší kategorie se stal Kryštof Novák a v mladší kategorii byl nejlepší Štěpán Opluštil. Ale i ostatní ukázali, že se už naučili spoustu věcí. Tajenka byla Sudokopytník - Jelen sika.

A říct si něco o této zvěři, to byl také náš další a hlavní úkol dneška. Nejdříve jsme si pustili pořad z cyklu Tisíc let české myslivosti, aby se děti s tímto jelenem seznámili. Dozvěděli se, že tento jelen je mnohem menší než jelen lesní a že pochází z Asie a Japonska a u nás se vyskytuje v západních Čechách a na severní Moravě. Říje je později než u jelena lesního, tedy až ve druhé polovině října a že samci v říji netroubí, ale pískají. Další informace o této zvěři byly dětem předány na založení.

Více jsme toho na dnešní schůzce nestihli, ale i tak si myslím, že děti získali informací víc než dost. Na další schůzce se určitě podíváme na rozdělení krmiv pro zvěř, které dělalo dětem v testu nejvíce problémů. Naučíme se poznávat krmiva objemová, jadrnná, dužnatá i dietetická a samozřejmě nezapomeneme na důležitost soli pro zvěř.